efterskolernes dag 2017

Om Skolen

Personale

Vi bestræber os på at give optur til de unge, der kommer på Idrætsefterskolen Lægården gennem oplevelser og god undervisning. Som efterskole vil vi ud fra et positivt og optimistisk livssyn inspirere eleverne til at arbejde med at udnytte deres muligheder i tilværelsen. Du kan læse meget mere om skolen her.

ole dommer

Ole Dommer

Forstander
Email: ole@optur.nu

Inger Kudsk

Viceforstander
Email: inger@optur.nu

Kim Andersen

Lærer og håndboldtræner
Email: kim@optur.nu

Casper Daather

Lærer og fodboldtræner
Email: casper@optur.nu

Peter Gade

Lærer og fodboldtræner
Email: peter@optur.nu

Tanja Bulig

Lærer og håndboldtræner
Email: Ikke angivet

Mogens Østergaard

Lærer
Email: mogensok@gmail.com

Lene Hviid Kristensen

Lærer
Email: lene@optur.nu

Kirsten Lillebæk

Lærer og vejleder
Email: kirsten.lillebaek@skolekom.dk

Elsebeth Grønne

Lærer og vejleder
Email: Ikke angivet

Jette Hyldkær

Lærer
Email: Ikke angivet

Jørgen Thusgaard

Lærer
Email: Thusgaard@optur.nu

Bo Thomsen

Lærer og fodboldtræner
Email: bo@optur.nu

Morten Hedegaard

Lærer og fodboldtræner
Email: Ikke angivet

Rasmus Højberg

Lærer og håndboldtræner
Email: Ikke angivet

Jakob Thoustrup

Lærer og håndboldtræner
Email: jakobthoustrup@icloud.com

Peter Melvej

Håndboldtræner
Email: p.melvej@mail.dk

Lisbet Høgsted Andersen

Lærer
Email: Ikke angivet

Astrid Kongesbak

Lærer
Email: Ikke angivet

Nicolaus Johansen

Lærer & Træner
Email: nicolaus@optur.nu

Hanne Urup Engbjerg

Lærer & Psykolog
Email: engbjerg@post8.tele.dk

Anne Katrine Madsen

Lærer
Email: Ikke angivet

Pernille Vestergaard

Lærer
Email: Ikke angivet

Mads Illemann

Træner
Email: Mads@illemann.dk

Jonas Toft

Gymnastiklærer
Email: Ikke angivet

Lars Kristensen

Gymnastiklærer
Email: Ikke angivet

Connie Kjeldsen

Køkkenleder
Email: Ikke angivet

Randi Blume

Køkkenassistent
Email: Ikke angivet

Sara Bisgård

Køkkenassistent
Email: Ikke angivet

Lene Pedersen

Køkkenassistent
Email: Ikke angivet

Linda Nielsen

Køkkenassistent
Email: Ikke angivet

Lars Svendsen

Teknisk serviceleder
Email: service@optur.nu

John Pedersen

Pedel
Email: pedeljohn@gmail.com

Anne-Dorte Andreasen

Pedelmedhjælper/rengøring
Email: perhat@webspeed.dk

Dorthe Grønbæk

Assisterende Halinspektør
Email: stef.dot@os.dk

Lisbeth Jensen

Pedelmedhjælper
Email: lisjens@hotmail.com

Liselotte Rothman

Sekretær
Email: mail@optur.nu

Esther Thoftgaard

Sekretær
Email: kontor@optur.nu

Inger Vadsholt

Køkkenassistent
Email: Ikke angivet

Mathias Fassel

1 års arbejder og gymnastiklærer
Email: Ikke angivet

Christina Meldgaard

Køkkenassistent
Email: Ikke angivet

Book en fremvisning, og se hvordan en hverdag kunne se ud for dit fremtidige efterskoleforløb

Book nu